Boutique Bielizny

Darmowa wysyłka od 100zł
0

Twój koszyk jest pusty.

Zapoznaj się z naszą ofertą
Suma 0.00 zł
Dalej
Logowanie

Brafitting - Sklep z bielizną Boutique Bielizny

Jak ustalić rozmiar biustonosza?


Aby samodzielnie dobrać rozmiar biustonosza potrzebujemy centymetra krawieckiego (albo sznurka i zwykłej miarki), lustra oraz tabelki, którą znajdziesz poniżej.
Zaczynamy od ustalenia obwodu pod biustem.
W tym celu musisz zmierzyć swój obwód tuż pod piersiami. Upewnij się, że miarka leży równo i idealnie poziomo. Zmierz się ciasno! Nie bój się ścisnąć - pamiętaj, że biustonosz jest elastyczny a miarka nie.
Od wyniku pomiaru odejmij 5 i zaokrąglij do najbliższej wartości z tabeli.
Na przykład: wynik pomiaru to 81 cm, odejmujemy 5, czyli mamy 76, co zaokrąglamy do 75 i tego rozmiaru szukamy w tabeli:

null


Teraz czas na pomiar obwodu z biuście. Załóż swój najlepiej leżący biustonosz i zmierz się, w najszerszym punkcie. Znów powinnaś upewnić się, że miarka leży równo, idealnie poziomo, ale tym razem się nie ściskaj, ten pomiar powinien być wykonany luźno.
Teraz powtórz pomiar nadal upewniając się, że miarka leży równo i nie naciska zanadto na piersi, ale tym razem pochyl się. 
Jeśli różnica między pomiarami, których właśnie dokonałaś jest większa niż 2-3 cm, to dalszych obliczeń używaj tego, który otrzymałaś po pochyleniu się.
Znajdź otrzymany wynik lub najbliższą mu wartość w wierszu odpowiadającemu ustalonemu wcześniej obwodowi.
Na przykład: wynik pomiaru na stojąco wynosi 98 cm, po pochyleniu 103 cm, czyli sprawdzamy ten drugi rozmiar. Przy ustalonym wcześniej obwodzie leży gdzieś pomiędzy rozmiarem miseczki EU 75G / UK 34F a EU 75H / UK 34FF.

W takiej sytuacji sugerujemy wybranie większego rozmiaru, chyba, że na stronie produktu, napisano inaczej.

null

Niestety to, czy faktycznie biustonosze o rozmiarze wyliczonym zgodnie z instrukcją będą dla Ciebie najlepsze nie jest na 100% pewne. Wiele zależy od elastyczności materiału, z którego został wykonany obwód biustonosza, od konstrukcji i stopnia zabudowanie miseczki, ale także od Twojej budowy. Często konieczne jest większe zaniżenie obwodu, albo wybranie innej miski niż wskazuje na to tabela.

Jak sprawdzić, czy biustonosz dobrze leży?

Załóż biustonosz. Szczególnie przy większym biuście warto to zrobić pochylając się, aby piersi same wpadły do miseczek.

Zapnij go na pierwszą, najluźniejszą haftkę. Pamiętaj, że biustonosz trochę rozciągnie się w użytkowaniu, właśnie po to jest regulacja obwodu: kiedy się rozciągnie, zapniesz go ciaśniej.

Sprawdź, czy biustonosz nie leży za nisko: fiszbiny powinny leżeć bezpośrednio pod piersiami, w żadnym razie nie mogę wchodzić na piersi! Starannie ułóż piersi w miskach: włóż lewą rękę do prawej miski i delikatnie ułóż w niej pierś, upewnij się, że nic nie zostało pod fiszbinami, pod pachami, pod obwodem. Powtórz czynność z prawą ręką i lewą miseczką. Nie upychaj piersi w miskach!

Upewnij się, że pas biustonosza leży równo. Przytrzymaj dłońmi fiszbiny pod piersiami, pochyl się i delikatnie pobujaj piersiami w lewo i prawo. Niech się ułożą po swojemu.

Sprawdź czy ramiączka mają odpowiednią długość. Powinny lekko unosić piersi, ale nie mogą wbijać się w ramiona, ani z nich zsuwać.

Pamiętaj, że większość ciężaru biustu ma utrzymywać obwód biustonosza, dlatego ważne jest, żeby był odpowiednio dopasowany.

Teraz wykonaj kilka gwałtownych ruchów: schyl się, szybkim ruchem wyciągnij ręce do góry, poskacz, pobiegnij chwilę w miejscu.

Jeśli po tych wszystkich ćwiczeniach obwód biustonosza pozostał w miejscu, fiszbiny leżą płasko na mostku i idealnie okalają piersi, także pod pachą, a linia piersi jest gładka, miska jej nie przecina, ani nie ma w niej zbytniego luzu, gratulacje! masz idealny biustonosz:

null

null

null

null


Jeśli jednak obwód podjechał z tyłu do góry, a piersi opadły - koniecznie zmniejsz obwód biustonosza co najmniej o oczko. Za luźny biustonosz nie podtrzyma dobrze biustu.

null

null


Jeśli obwód zsunął się, boleśnie wbija w ciało, nie pozwala na wzięcie głębokiego wdechu, zostawia sine pręgi, zdecydowanie potrzebujesz luźniejszego stanika. 

Za ciasny biustonosz jest niewygodny i niezdrowy, nie warto liczyć, że się szybko rozciągnie!

Jeśli piersi nie wypełniają całych miseczek, materiał marszczy się i odstaje nawet po skróceniu ramiączek, a piersi nie są wystarczająco podtrzymane, wypróbuj mniejszą miseczkę.

Odrobina luzu nie zaszkodzi, ale zdecydowanie za duży biustonosz nie spełnia swojego zadania.

null
null


Jeśli piersi wylewają się z miseczek górą i/lub bokiem, fiszbiny nie leżą na mostku między piersiami tylko na nich, albo zupełnie odstają od ciała, zdecydowanie potrzebujesz większej miski!

Za małe miseczki mogą powodować zniekształcenie piersi, fiszbiny mogą je boleśnie odgniatać.

null

null
Nie wiem, czy wiesz, ale w Boutique Bielizny pracują wyłącznie profesjonalne brafitterki, po wielu szkoleniach i z wieloletnim doświadczeniem. Jeśli nie czujesz się na siłach samodzielnie dobrać rozmiar, albo ocenić, czy wybrany biustonosz leży dobrze, nie zastanawiaj się ani chwili! Napisz, zadzwoń, doradzimy!