22 121 54 40
Darmowa wysyłka już od 100zł
0

Twój koszyk jest pusty.

Zapoznaj się z naszą ofertą
Suma 0.00 zł
Dalej
Logowanie

Brafitting - Sklep z bielizną Boutique Bielizny

JAK DOPASOWAĆ BIUSTONOSZ?

Często zdarza się, że przy wyborze biustonoszy kobiety większą uwagę poświęcają na wybór koloru i stylu, tymczasem podstawą jest dobór odpowiedniego rozmiaru.

Pierwszym krokiem do dobrego dopasowania jest obwód pod biustem

Jest to najważniejsza część biustonosza zapewniającą piersiom 80% właściwego podtrzymania. Aby być pewną, że posiadasz prawidłowo dopasowany obwód zrób mały test: unieś ręce w górę, zrób parę skłonów, czy też podskoków. Jeśli (tak jak na zdjęciu) wygiął się w łuk i podjechał do góry oraz znalazł się on wyżej niż na linii wysokości dołu twoich fiszbin, wybierz ciaśniejszy rozmiar obwodu.

null

Kolejnym czynnikiem dopasowania biustonosza jest odpowiednia wielkość miski

Nie możemy pozwolić sobie na marszczenie się misek, ponieważ nie tylko jest to widoczne pod ubraniem, ale również oznacza brak wsparcia dla piersi.
Za duże miski oznaczają marszczący się biustonosz, niewypełniony w górnej części oraz piersi skazane na siłę grawitacji:

null
null

W za małych miskach pierś wylewa się górą oraz z boków biustonosza tworząc „podwójny biust”. Fiszbina wbija się w pierś zamiast ją okalać:

null
null

Ostatnią kwestią jest regulacja ramiączek

Ramiączka nie powinny dźwigać nadmiernego ciężaru. Aby określić, czy dobrze wyregulowałaś ramiączka wykonaj test: zsuń je z ramion, pozwalając im swobodnie opaść. Obwód powinien pozostać na swoim miejscu bez ich pomocy, natomiast miseczki mogą delikatnie opaść.
Pamiętaj by ramiączka nie były zbyt luźne, ponieważ miski mogą się marszczyć.

null

Biustonosz idealnie dopasowany

Należy pamiętać, by pas biustonosza w równej linii przebiegał przez plecy. Dobrze dopasowany obwód przylega do ciała, jednocześnie pozostawiając miejsce na wsunięcie palca. Dobrze dobrany biustonosz zostaje na miejscu przy podnoszeniu rąk, a piersi są ułożone tak, by sutki znajdowały się na środku miski.

null
null
null
null
Skontaktuj się z nami